Badania nad półprzewodnikami na Uniwersytecie w Manchesterze – SofolFreelancer


Manchester jest światowym liderem w nowatorskiej produkcji urządzeń półprzewodnikowych od materiałów 2D do krzemu. Oprócz światowej wiodącej wiedzy akademickiej, jest gospodarzem wiodących w kraju instytutów, zapewniających wiodące w sektorze możliwości.

Unikalne obiekty Narodowego Instytutu Grafenu (NGI) obejmują 1500 m2 czystych pomieszczeń klasy ISO 5 i 6, które zapewniają badaczom możliwość pracy z 150 różnymi typami materiałów 2D i wytwarzania nanourządzeń. Jest on uznawany na całym świecie za napędzanie nowych odkryć urządzeń z zaawansowanych materiałów. Czyste pomieszczenia są niezbędnym obiektem podczas opracowywania technologii nanometrycznych, aby zapewnić powtarzalność, redukcję defektów urządzeń. NGI zawiera wiele unikalnych i wewnętrznie światowej klasy możliwości montażu urządzeń zaprojektowanych specjalnie do wytwarzania urządzeń z materiałów 2D oraz możliwość współpracy z przemysłem, w tym możliwości testowania płytek w pewnej skali. Jego czyste pomieszczenia zostały również zbudowane tak, aby były wysoce adaptowalne do przyszłych potrzeb produkcyjnych. Umożliwia to dostosowanie się do przyjmowania sprzętu, finansowanego przez rząd lub poprzez współpracę z przemysłem, który pozwoli na tłumaczenie prototypów i testowanie w skali, która może być stosowana w przemyśle. Rozszerzenie tych możliwości umożliwiłoby Wielkiej Brytanii podjęcie większej aktywności TRL w jednym miejscu, przyspieszając odkrycia i innowacje w sektorze.

Photon Science Institute (PSI) to multidyscyplinarne centrum na UoM, zapewniające kompleksową charakterystykę fotoniczną obejmującą zakres widma rentgenowskiego do THz w skali femtosekundowej, niskie temperatury (~1K) i wysokie pole magnetyczne (7T). PSI łączy działalność badawczą fizyków, chemików, naukowców zajmujących się materiałami i inżynierów badających obszary od oddziaływań światło-materia do osadzania materiałów, charakteryzowania i wytwarzania oraz pomiaru urządzeń fotonicznych. Jest to centralny wkład do brytyjskiego Henry Royce Institute na UoM i mieści wiodący na świecie EPSRC Henry Moseley X-ray Imaging Facility oraz Electron Paramagnetic Resonance (EPR) Spectroscopy, National X-ray Photoelectron Spectroscopy (XPS) Facilities, kompleksowe obiekty spektroskopii masowej jonów wtórnych oraz wspólny obiekt UoM-NPL kriogenicznej mikroskopii bliskiego pola UV-THz.

Bliskość oferty NGI i PSI jest wyjątkowa na skalę światową i przyciąga dużą koncentrację specjalistów, naukowców i inżynierów aplikacji przemysłowych do pracy w tym środowisku badawczo-rozwojowym. Jest to wspierane przez otaczającą, wiodącą wewnętrznie zaawansowaną charakterystykę materiałów, w tym mikroskopię elektronową o wysokiej rozdzielczości. Razem tworzy to serce naszego Centrum Nauki Kwantowej i Inżynierii.

Centrum Innowacji Inżynierii Grafenu (GEIC) uzupełnia ekosystem NGI/PSI, oferując wsparcie w zakresie skalowania. Prace w obiekcie obejmują szeroki zakres obszarów zastosowań, w tym urządzenia optoelektroniczne, kompozyty, powłoki, energię, membrany i powłoki oraz laboratoria osadzania cienkich warstw, z ponad 1 milionem funtów inwestycji w sprzęt w GEIC, w tym system wzrostu typu roll-to-roll do ciągłej produkcji i system metaloorganicznego CVD (MOCVD) zdolny do wzrostu materiałów 2D na 4-calowych waflach.

Aby omówić badania nad półprzewodnikami, porozmawiać o potencjalnej współpracy lub uzyskać dostęp do obiektów

Leave a Reply