Nie da się zaprzeczyć, że szafki kuchenne w kolorze szałwii przeżywają swój moment (i tak było przez chwilę). Z Rustykalna kuchnia Anne Hathaway Do Kuchnia Reese Witherspoon inspirowana wiejskim domempozornie wszyscy decydują się na szafki w jasnozielonym odcieniu. Choć jesteśmy również fanami popularnego odcienia, nie możemy powstrzymać się od zastanawiania: jaki będzie następny „modny” kolor szafek kuchennych?
Aby się tego dowiedzieć, poprosiliśmy czterech projektantów wnętrz o przewidzenie, jakie kolory farb do szafek kuchennych zobaczymy wszędzie. Od subtelnych neutralnych po odważne odcienie, wybory profesjonalistów obejmują całe spektrum odcieni. Niezależnie od tego, czy chcesz szybko odświeżyć swoją przestrzeń, czy przeprowadzić gruntowny remont, przewijaj dalej, aby zobaczyć, które kolory farb do szafek kuchennych są gotowe zastąpić szałwię jako następna wielka rzecz.
Miękki, szaro-zielony
Neutralne kolory pozostaną, ale projektanci nie zwracają się ku tradycyjnym odcieniom bieli i szarości. „Chociaż białe szafki kuchenne od jakiegoś czasu nie są w modzie, wiele osób nie jest gotowych na odważne lub nasycone odcienie” – wyjaśnia projektantka wnętrz z Los Angeles Stefania SteinZamiast tego, jak twierdzi, chodzi o subtelne odcienie z nutą koloru.
Przewiduje, że szczególnie miękkie, szaro-zielone, będą mile widzianą alternatywą dla klasycznych neutralnych odcieni. „Ciągnęłam w stronę odcieni, które wprowadzają odrobinę koloru, ale nadal wywołują spokojną, klasyczną atmosferę” – zdradza Stein. „Jednym z moich absolutnych faworytów jest Mizzle od Farrow & Ball„– mówi nam. – To piękny, miękki szarozielony kolor, przypominający ceramikę szkliwioną w kolorze celadonu”.
Chłodny, mglisty szary
Podobnie Katie Winnington, projektantka wnętrz z Delaware, Meble i wzornictwo C&E jest zauroczona chłodnym szarym kolorem jako alternatywą dla klasycznych neutralnych odcieni. Jej „aktualna obsesja to Welon Gossamer firmy Sherwin Williams„– mówi nam. „Ten odcień wprowadza lekki element tonu ziemi z tradycyjnej szarości lub beżu i pięknie podkreśla mosiężne okucia” – mówi.
Według Winnington jest to również odcień o potencjalnej trwałości. „Odcień jest również ponadczasowy, więc jest trwały i nie jest mocno nastawiony na trendy, co daje przestrzeń do zabawy z akcentowaniem innych rodzajów okuć lub wykończeń blatów” — wyjaśnia. „Unikaj zbyt mocnego kontrastowania Gossamer Veil z jasnymi kolorami, ponieważ szafki się zgubią” — radzi.
biały dąb
Żegnajcie, ciemne plamy. Lżejszy, bardziej minimalistyczny materiał wyłania się jako nowy faworyt wśród projektantów wnętrz. Leanne Ford mówi, że lubi biały dąb, ale tylko wtedy, gdy jest dobrze zrobiony. „Historycznie, problem z szafkami z białego dębu polegał na tym, że ich najpiękniejszy stan był wtedy, gdy były w swojej naturalnej, nietkniętej formie, ale potem żółkły i pomarańczowe po zapieczętowaniu” – wyjaśnia projektantka.
Ford niedawno nawiązał współpracę z półręcznie wypuścić linię szafek i mówi, że udało im się rozwiązać ten żółto-pomarańczowy dylemat. „Wpadliśmy na, ośmielę się powiedzieć, idealny ‘przepis’ na uszczelnienie szafek z białego dębu w sposób, który nie zmienia, ale zachowuje całe ich naturalne piękno”, wyjaśnia. Możliwość połączenia ich z szafkami IKEA sprawia, że są świetną, niedrogą alternatywą dla niestandardowych szafek drewnianych.
Odważna, bogata zieleń
„Kolor powraca w wielkim stylu i pozostanie z nami na dłużej” – przewiduje projektant wnętrz z Los Angeles Kerry Vasquezzrywając z minimalistycznym trendem. Jej wybór na kolejny „modny” kolor szafek kuchennych to „bogata zieleń jak Essex Green firmy Benjamin Moore”, mówi nam. „Ta zieleń jest odważna, ale uziemiająca, wyrafinowana, ale zabawna”, mówi. Jest „wystarczająco odważna, by wydawać się kolorowa, ale jednocześnie wystarczająco subtelna, by nie przytłaczać”, wyjaśnia.
„Jeśli zdecydujesz się na odważny kolor szafek kuchennych, moja rekomendacja odnośnie stylizacji brzmi: zachowaj wszystko inne w miarę neutralne” — proponuje. „Możesz jednak nadal używać kolorów i zachować je w neutralności! Pomyśl o jasnych różach, odcieniach drewna i terakocie”.