Wyspa Gilligana omal nie została zniszczona przez zamach na Kennedy’ego – SofolFreelancer


Jak wspominał Schwartz, zdjęcia do „Marooned” miały zakończyć się w porcie Honolulu 23 listopada 1963 r. „Chociaż był to nasz ostatni dzień zdjęć plenerowych, scena w porcie Honolulu miała być pierwszą sekwencją w pilocie „Gilligan’s Island”, gdzie SS Minnow wyrusza w swoją fatalną podróż” – wyjaśnił. Mając do ukończenia tak kluczową scenę i niemal nieograniczony czas i pieniądze produkcji, nie było miejsca na błędy. A potem wydarzyło się coś nie do pomyślenia.

Gdy 22 listopada w zatoce Moloaa trwała produkcja, „ktoś przybiegł do naszej firmy na plaży, twierdząc, że właśnie usłyszał, jak didżej w radiu powiedział, że prezydent Kennedy został postrzelony” – wspominał Schwartz. I chociaż on i jego ekipa byli początkowo sceptyczni (ponieważ byli „tysiące mil od lądu” tylko sprawiało, że sytuacja wydawała się jeszcze bardziej nieprawdopodobna, jak wyjaśnił), „stopniowo zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że to nie była zwykła plotka. Prezydent Kennedy rzeczywiście został postrzelony”.

Pomimo, że „niezwykle trudno było kontynuować pracę”, gdy napływały wiadomości o śmierci Kennedy’ego i zaprzysiężeniu Lyndona Johnsona na kolejnego prezydenta USA, Schwartz i jego zespół nie mieli innego wyboru, jak tylko dokończyć zdjęcia tego dnia zgodnie z planem i udać się do swoich hoteli w Oahu. Jednak gdy następnego dnia przybyli na zdjęcia do portu Honolulu, dowiedzieli się, że on i inne amerykańskie instalacje marynarki wojennej i wojskowe zostaną zamknięte na cały weekend „w ramach żałoby po prezydencie Kennedym”. Problem polegał na tym, że obsada i ekipa „Wyspy Gilligana” mieli już zaplanowany powrót do Los Angeles, zanim wszystko zostanie ponownie otwarte w następnym tygodniu.

Source

Leave a Reply