AIRS Medical pozyskuje 20 mln dolarów na globalną ekspansję i więcej zleceń – SofolFreelancer


AIRS Medical zarabia 20 mln dolarów na podbój większej liczby rynków globalnych

Koreańska firma AIRS Medical, zajmująca się medyczną sztuczną inteligencją, pozyskała 20 milionów dolarów w rundzie finansowania serii C prowadzonej przez BSK Investment i Shinyoung Securities.

Jak podano w komunikacie prasowym, spółka przeznaczy nowe fundusze na kontynuację globalnej ekspansji oraz inwestycje w prace badawczo-rozwojowe.

W zeszłym roku AIRS Medical wprowadził na rynek swój flagowy produkt, SwiftMR, w Stanach Zjednoczonych i na rynkach europejskich. Technologia ta, wprowadzona po raz pierwszy w Korei Południowej w 2021 r., zwiększa skanowanie MRI nawet o 50%, wykorzystując głębokie uczenie.


Projekt w Hongkongu mający na celu opracowanie robotów towarzyszących AI do opieki nad zdrowiem psychicznym

Rządowe wsparcie uzyskał projekt w Hongkongu, który ma umożliwić korzystanie ze wsparcia społecznego opartego na sztucznej inteligencji. Dzięki niemu obywatele będą mogli lepiej samodzielnie zarządzać swoim samopoczuciem psychicznym.

Rada ds. Dotacji Badawczych, nieustawowy organ doradczy doradzający rządowi Hongkongu w kwestiach badań naukowych i potrzeb finansowania badań na uniwersytetach w Hongkongu, przyznała kwotę 40,89 mln dolarów hongkońskich (5,2 mln dolarów) na projekt badawczy kierowany przez Johana Hoorna, profesora Szkoły Projektowania i Wydziału Informatyki Politechniki Hongkongu.

Według komunikatu prasowego, zbuduje humanoidy domowe z osadzonymi dużymi modelami językowymi, aby zapewnić spersonalizowane wsparcie zdrowia psychicznego dla niedostatecznie obsługiwanej psychicznie populacji miasta. Zostaną również opracowane ekranowe awatary asystentów zdrowia psychicznego do aplikacji mobilnych.

W ramach projektu powstanie również architektura oprogramowania, protokoły szkoleniowe, logiczno-symboliczna sztuczna inteligencja i wytyczne projektowe, które pomogą w opracowaniu modelu komunikacji służącego przewidywaniu i rozpoznawaniu oznak stresu lub złego nastroju, a także prowadzeniu empatycznego dialogu i dostarczaniu informacji na temat tego, jak i gdzie szukać profesjonalnej pomocy.

Dodatkowo powstanie internetowa platforma dla programistów umożliwiająca tworzenie robotów i awatarów na potrzeby służby zdrowia.


MediSim VR otwiera laboratorium szkoleniowe w Chennai

MediSim VR, dostawca rozwiązań szkoleniowych z zakresu opieki zdrowotnej opartych na wirtualnej rzeczywistości w Indiach, nawiązał współpracę z Instytutem Szkolnictwa Wyższego i Badań im. Sri Ramachandry w celu utworzenia laboratorium szkoleniowego VR.

Ośrodek szkoleniowy VR, uważany za pierwszy w mieście Ćennaj w stanie Tamil Nadu, oferuje studentom medycyny dostęp do szkoleń immersyjnych.

Nastąpiło to po niedawnym uruchomieniu ośrodka kształcenia pielęgniarek opartego na technologii VR w Szpital Kusum Dhirajlal w Gudżaracie, o którym mówiono również, że jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Indiach.


SoftBank ogłasza spółkę joint venture z Tempus AI

Japoński inwestor technologiczny SoftBank Group zawarł umowę z notowaną na NASDAQ firmą Tempus AI w celu utworzenia w Japonii spółki joint venture zajmującej się medycyną precyzyjną.

Na podstawie komunikatu prasowego, spółka joint venture o nazwie SB TEMPUS będzie stopniowo oferować usługi medycyny precyzyjnej w Japonii, w tym testy genetyczne, zbieranie i analizę danych medycznych oraz propozycje leczenia oparte na sztucznej inteligencji. Będzie wykorzystywać bazę danych Tempus zawierającą dane molekularne, kliniczne i obrazowe pozbawione identyfikacji, która jest uważana za jedną z największych w branży.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w tym miesiącu, po czym każda ze spółek zainwestuje w spółkę joint venture po 15 miliardów jenów (95 milionów dolarów).

Leave a Reply