Ostateczna lista fanów teorii spiskowych w telewizji – SofolFreelancer


Fani teorii spiskowych w telewizji są wszechobecni i z pewnością nie brakuje ich. Od teorii spiskowych o kosmitach po mroczne rozważania filozoficzne, dobra postać spiskowa jest nieskończenie fascynująca i, co ważniejsze, zabawna. Widzowie są do nich przyciągani niezależnie od tego, czy postać jest lubiana, czy nie.

Jeśli potrzebujesz dalszych dowodów, prawdziwy świat chętnie ci pomoże. Teorie płaskiej Ziemi, tuszowanie lądowania na Księżycu, Strefa 51, zabójstwo JFK, QAnon, Illuminati, rządowe tuszowanie podziemnych przejść na Antarktydzie i wiele innych, które przyciągają miliony zwolenników.

Podejrzliwe myślenie i paranoja nie są niczym nowym. W rzeczywistości wielu naukowców uważa, że ​​jest to całkowicie naturalne, cecha przekazywana przez wieki jako stary mechanizm przetrwania.

(Sieć FX)

Bez względu na to, skąd się to bierze, kreatywne umysły wiedzą, jak dotrzeć do paranoicznych rejonów ludzkiej świadomości, tworząc postacie, które są jednocześnie fascynujące i podejrzliwe wobec wszystkiego.

Powiązane: Niezapomniani narcyzi małego ekranu

Niektórzy z największych miłośników teorii spiskowych w telewizji to rzeczywiście najwybitniejsze postacie fikcyjne w historii małego ekranu.

Rust Cohle – Detektyw S01

(Dzięki uprzejmości HBO – Lacey Terrel)

Pierwszy sezon Prawdziwy detektyw jest jednym z tych programów, które ludzie będą ścigać i oglądać za pięćdziesiąt lat, zakładając, że w tym czasie będziemy konsumować rozrywkę w ten sam sposób. Jak się okazuje, Cohle miał rację w swojej spiskowej introspekcji.

Głębokie południe Luizjanajuż będąca sceną mistycyzmu i starych sekretów, jest tłem śledztwa Cohle’a. Archaiczne poczucie mrocznego zdziwienia jest wszechobecne w całej serii. Jeśli nie uwierzysz w mroczne spiski głęboko splecione z podejrzanym podszytem amerykańskiej przestępczości, flirtujesz z dawką afantazji.

Sherlock Holmes – Sherlock

Nie ma prawdziwej listy fanów teorii spiskowych w telewizji bez Sherlocka Holmesa. Jeśli go tam nie ma, to jest klapa.

Fikcyjne życie Sherlocka Holmesa miało miejsce w Anglii pod koniec XIX wieku, inaczej zwanej epoką wiktoriańską. Trudno oddzielić Holmesa od Kuby Rozpruwacza, prawdziwego seryjnego mordercy z podejrzanego półświatka Londynu w 1888 roku.

Powiązane: Jak prawdziwa historia kryminalna: To nie mogło się tutaj wydarzyć podoba się detektywom z fotela

Sama natura prywatnej działalności detektywistycznej Holmesa rodzi teorie, śledztwa, a także spiski.

Ekscentryczny i błyskotliwy Holmes zarabia na życie rozwiązywaniem spisków i jest prawdopodobnie jednym z najwybitniejszych, jeśli nie najwybitniejszym, fikcyjnych detektywów w historii.

Fox Mulder i Dana Scully – Z Archiwum X

(Dzięki uprzejmości Fox)

Dlaczego wymieniać dwa? Cóż, pod wieloma względami jest to konieczna kombinacja.

Gdybyś mógł wziąć świadomość całej serii Z Archiwum X i podzielić ją na dwie części, Scully byłaby jedną, a Mulder drugą. Są jak olej i woda, ale jakoś łączą się, by stworzyć ostatecznego badacza spisków.

W swej istocie, Pliki x dotyczy kolonizacji obcych lub próby kolonizacji. Ten dodatkowy wysiłek jest osłonięty i umożliwiony przez mroczny spisek rządowy z wieloma mackami. Te macki to podzbiory — inne spiski z kluczowymi graczami krążącymi wokół centrum.

Krótko mówiąc, wyjątkowa intelektualna opozycja Muldera i Scully’ego łączy się, aby zmierzyć się z wieloaspektowym problemem koszmar spisek o rozmiarach wstrząsających światem.

Olivia Dunham – Fringe

(Dzięki uprzejmości Fox)

Olivia Dunham to idealna kontynuacja Dany Scully i Foxa Muldera. Kiedy pojawił się Fringe, wszyscy zakładali, że będzie to podróbka Z Archiwum X z JJ Abramsem w roli głównej. Uczciwie rzecz biorąc, oba seriale mają ze sobą wiele wspólnego.

Powiązane: Łączenie rzeczywistości: najlepsze metawystępy w telewizji i filmie

Jednak podczas gdy w Z Archiwum X dominującym tematem była inwazja obcych koordynowana przez rząd cieni, ekipa Fringe musi stawić czoła Massive Dynamic, wielomiliardowej korporacji/pseudorządowi.

Podobnie jak w „Z Archiwum X”, Grzywka jest w zasadzie serią badań nad zjawiskami paranormalnymi, które stanowią wypełnienie między głównymi odcinkami dotyczącymi Massive Dynamic i alternatywnego wszechświata, z którym powiązana jest firma.

Mark Scout – Odszkodowanie

(Dzięki uprzejmości Apple TV+/Zrzut ekranu)

Najbardziej zabawni miłośnicy teorii spiskowych w telewizji nie muszą pracować dla FBI ani jakiejś niewybieralnej, tajnej biurokracji. Odcięcie bierze nudne, tradycyjne środowisko biurowe i zamienia je w piekielny świat pełen podstępnej moderacji treści, eksperymentów społecznych i dosłownego, rozdwojenia osobowości.

W Severance nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Pracownicy Lumon Industries przechodzą dobrowolną procedurę znaną jako „odprawa”, która rozdziela i oddziela ich świadomość „w pracy” od świadomości „poza pracą”. Rezultatem jest oszałamiająca spirala odkryć i szaleństwa.

To podstępny spisek, ściśle ograniczony dynamiką pracy domowej.

Bernard Lowe – Świat Zachodu

(Dzięki uprzejmości HBO)

Bernard Lowe musi być jednym z najbardziej torturowanych fanów teorii spiskowych na liście. Westworld to głębokie nurkowanie w króliczej norze, w którym w pierwszym sezonie dzieje się wiele.

Zbudowany jako miejsce „rozrywki” dla bogatych i sławnych, Westworld jest fantastyczną wersją Dzikiego Zachodu, która stała się rzeczywistością i została zaludniona biomechanicznymi robotami.

Powiązane: Emmy 2024: Największe pominięcia i niespodzianki roku

Niestety, roboty nie zachowują się już tak, jak powinny, a Bernard Lowe, szef Delos Programming, zamierza dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje. Podróż ta jest podróżą ku samoodkryciu, choć nie w sposób, w jaki myśli większość ludzi.

Istnieje ogromna różnica między odkrywaniem ukrytych lub stłumionych aspektów swojego postać i odkrywając, że nie jesteś sobą. Od tego momentu labiryntowa fabuła staje się jeszcze bardziej porywająca.

Jack Shephard – Zagubieni

(Dzięki uprzejmości ABC)

Lost jest prawdopodobnie jednym z najbardziej zawiłych i kontrowersyjnych seriali na tej liście. Zakończenie usatysfakcjonowało niektórych, a wywołało jęki u innych.

Jedno, co wszyscy mogą uznać za fakt, że Lost to złożona opowieść. Często za bardzo się rozrasta i staje się niebezpiecznie autodestrukcyjna. Dzieje się tu tak wiele, że trudno to wszystko podsumować w kilku akapitach.

Wystarczy wspomnieć o elementach czyśćca, retrospekcjach, retrospekcjach, elektromagnetyzmie, pętlach czasowych, nieśmiertelności, świecie z perspektywy retrospekcji (który można nazwać czyśćcem lub nie) oraz pytaniach metafizycznych, na które nigdy nie poznamy odpowiedzi.

Jack przewodził większej liczbie odcinków niż jakakolwiek inna postać, dlatego też zasługuje na miano „miłośnika teorii spiskowych” za jedną z najbardziej kontrowersyjnych i szalonych postaci programy telewizyjne cały czas.

Walery Legasow – Czarnobyl

(Dzięki uprzejmości HBO (zrzut ekranu z YouTube))

Ze wszystkich zwolenników teorii spiskowych na tej liście, Walerij Legasow jest jedynym prawdziwym, a jego podróż ostatecznie doprowadziła do samobójstwa.

Rosja w czasach Związku Radzieckiego była chodzącą, gadającą teorią spiskową, wynikiem opresyjnego, ściśle kontrolowanego reżimu.

Walerij Legasow był jednym z radzieckich chemików wysłanych na miejsce najsłynniejszej w historii katastrofy jądrowej, aby ocenić skalę zniszczeń i pomóc w pracach nad ich oczyszczeniem.

Powiązane: The Pitt: Wszystko, co do tej pory wiemy o dramacie medycznym Maxa

Podczas pobytu w Prypeci, w Ukraińskiej SRR, Legasow stawiał czoła brutalnej naturze rządu, którego celem było utrzymanie tajemnicy, kontrolowanie informacji i szpiegowanie własnych obywateli.

Powiedzieć, że słowo „spisek” jest tutaj stosowne, to mało powiedziane. W tym okresie najważniejsze było, aby Związek Radziecki nigdy nie pozwolił swojemu głównemu rywalowi, Stanom Zjednoczonym, być świadkiem chwili słabości.

Liczne ofiary śmiertelne i ogromne zniszczenia spowodowane katastrofą są bezpośrednim skutkiem radzieckiej kampanii PR-owej.

Rorschach – Strażnicy

(Dzięki uprzejmości HBO)

Rorschach jest jednym z tych zwolenników teorii spiskowych, którzy mają złą sławę i na którą w pełni zasłużyli. Ujawnianie teorii spiskowych to jedno i można by rzec, że pozytywne.

Jednakże, aby dziedzictwo twojej pracy zostało zszargane przez samopisany dziennik mający na celu ujawnienie rezultatów tej pracy, jest tragiczne na wiele sposobów. Jest to szczególnie prawdziwe w Watchmen.

Opublikowany dziennik Rorschacha został wypaczony i stał się podstawowym mechanizmem białej supremacji. Chociaż Rorschach z pewnością nie był aniołem, jego nietolerancje dotyczą wyłącznie płci i seksu.

Siódma Kalwaria powstała z wstrząsów wtórnych dziennika Rorschacha, wraz z ogólną lekceważeniem, jakie ludzie często wywołują w obliczu teorii spiskowych. Niezależnie od tego, co widzowie myślą o jego postaci, jego dziedzictwo nie było jego pierwotnym zamiarem.

Detektyw John Munch – zabójstwo

(Dzięki uprzejmości NBC)

Jeśli chodzi o bohaterów oddających się teoriom spiskowym, nie ma nikogo takiego jak detektyw John Munch, którego postać przewija się w wielu serialach, począwszy od Homicide: Life on the Street.

Co ciekawe, nieżyjący już Richard Belzer był współautorem „Hit List”, książki opisującej zagadkowe zgony osób związanych z zamachem na Kennedy’ego.

Powiązane: NBC ogłasza daty premier jesienią 2024 r.!

Detektyw Munch jest uosobieniem spisku, często nękając swoich kolegów detektywów, wmawiając im różne podstępne intrygi.

Ironią losu jest, że postać detektywa Muncha pojawiła się kiedyś w crossoverze z Z Archiwum X, gdzie wyśmiewa Samotnego Strzelca w szyderczym tonie i sugeruje spiski związane z czapeczkami z folii aluminiowej.

Dale Gribble – Król wzgórza

Podobnie jak Simpsonowie, Król wzgórza czerpie swoją siłę komediową z relacji między bohaterami, zarówno tymi rodzinnymi, jak i przyjaciółmi z sąsiedztwa.

Pozwala to twórcom rozwijać wszelkiego rodzaju postacie i zobaczyć, kto się przyklei. Dale Gribble to ten nieco dziwny sąsiad, na którego nie lubisz wpadać w sklepie spożywczym, bo mleko w twoim wózku osiągnie temperaturę pokojową, zanim zdążysz oderwać się od rozmowy.

Jest największym fanem teorii spiskowych wśród fanów teorii spiskowych, a w Internecie roi się od najlepszych i najbardziej urojonych cytatów Gribble’a.

Dale zajmuje się wszystkim, od kształtowania pogody przez ONZ po klony i kampanie psyop koordynowane przez United States Postal Service. Podważa również istnienie Hawajów, do których równie dobrze mógłby zaliczyć Wyoming, ponieważ oba są prawdopodobnie spiskami rządowymi.

Co o tym myślisz? Czy są jacyś fani teorii spiskowych, którzy powinni znaleźć się na liście? Daj nam znać w komentarzach!

Leave a Reply